Informacje dotyczące 10-MIESIĘCZNEGO kursu online z

BIOLOGII

do Matury 2025

GRUPY 10-MIESIĘCZNE ONLINE Z BIOLOGII

  • grupa B10 z zajęciami we wtorki i piątki w godz. 19:00-20:30 (90 min.); prowadzący dr Michał Jóźwiak. Pierwsze zajęcia tej grupy będą w dniu 07 maja 2024 r. (wtorek).

MIEJSCE ODBYWANIA SIĘ ZAJĘĆ

Platforma edukacyjna Off Course (https://offcourse.edu.pl )

DŁUGOŚĆ I OKRES TRWANIA KURSU

Kursy rozpoczną się w drugim tygodniu maja 2024 r., a zakończą w połowie kwietnia 2025 r. W lipcu i sierpniu 2024 r. nie ma zajęć (przerwa wakacyjna).
Materiał objęty podstawą programową z biologii będzie realizowany w trakcie 66 spotkań online trwających po 90 min.

ZAKRES MATERIAŁU

Kurs z biologii obejmuje całość podstawy programowej na poziomie rozszerzonym obowiązującej na maturze w 2025 r., zarówno w formule 2023-2025, jak i 2015 (uwaga dla osób z formuły 2015 – poza drobnymi elementami, o które poszerzona została formuła 2023, kurs absolutnie nadaje się do przygotowania do matury w formule 2015).
 
Kurs nadaje się zarówno jako powtórzenie zagadnień realizowanych wcześniej w szkole jak i będzie odpowiedni dla osób, które chcą pisać biologię na maturze, ale nie realizowały wcześniej rozszerzenia w szkole.

ZAJĘCIA

Zajęcia są prowadzone jako wideokonferencja na żywo, przez przeglądarkę, z możliwością komunikacji głosowej przez wszystkich uczestników. Wszyscy kursanci widzą jedynie prowadzącego i nie ma potrzeby skorzystania przez kursantów z ich kamer. Zachęcamy wszystkich uczestników do aktywnego udziału w kursie, w szczególności do zadawania prowadzącemu pytań w trakcie zajęć.

MATERIAŁY DO ZAJĘĆ

Do każdych zajęć uczeń otrzyma udostępniony plik .pdf do pobrania i wydrukowania. Będą to nasze autorskie skrypty zawierające miejsce do robienia notatek, nanoszenia uwag, rysowania schematów, itp., na podstawie których prowadzimy nasz kurs. 
 
Nie ma potrzeby kupowania podręczników tylko do naszych kursów, nawet jeśli uczeń nie realizuje rozszerzeń w szkole, gdyż można się bardzo dobrze przygotować do egzaminu w oparciu jedynie o nasze materiały. Oczywiście podręczniki są dobrym źródłem szerokiej wiedzy z danego przedmiotu i są przez nas zalecane.

PRACE DOMOWE

Uczeń razem z właściwym kursem otrzymuje dostęp do kursu „Prace domowe”, gdzie po zrealizowanym temacie będą udostępniane prace domowe do rozwiązania. Nasze prace domowe składają się w części z zadań zamkniętych sprawdzających wiedzę z danego tematu, a w części z maturalnych zadań otwartych sprawdzających rozumienie treści oraz umiejętność pisania odpowiedzi. Każda praca domowa jest indywidualnie sprawdzana przez nauczyciela i opatrywana komentarzem.

MATURY PRÓBNE

Uczestnicy kursu będą mieli możliwość napisania 3 zaplanowanych matur próbnych (matury nie są obowiązkowe, ale zachęcamy do ich pisania). Matury będzie można pisać stacjonarnie w naszej placówce w Warszawie lub prześlemy wydrukowane do wskazanego paczkomatu; w przypadku wysyłki dojdzie jedynie koszt wysyłki. Terminy pisania matur próbnych będą zaproponowane w miarę postępu kursu, gdyż będą obejmowały przerobiony przez kursantów zakres. Matury próbne po napisaniu/odesłaniu w wyznaczonym terminie będą następnie sprawdzane i oceniane zgodnie z kryteriami jak na egzaminie maturalnym, a później omawiane.

NAGRANIA PRZERABIANYCH TEMATÓW

Kursanci będą systematycznie uzyskiwać dostęp do nagrań kursu online z biologii. Nagrania będą dostępne aż do samej matury i będzie można z nimi powtarzać materiał dowolną liczbę razy.

ODRABIANIE ZAJĘĆ

Odrabianie zajęć jest niemożliwe. W celu umożliwienia przerobienia brakującego materiału, uczniowie uzyskają dostęp do nagrań z danego tematu.

OKRES WYPOWIEDZENIA UMOWY

Ze względu na charakter zawierania umowy (tryb zdalny) przez pierwsze 14 dni od zawarcia umowy można odstąpić od umowy z dnia na dzień. Po tym czasie obowiązuje okres wypowiedzenia, który wynosi 30 dni.

KOSZT KURSU

Koszt kursu obejmuje jednorazowe wpisowe oraz opłatę podstawową, która domyślnie jest rozbita na 10 równych miesięcznych rat (z płatnościami w okresach maj 2024 – kwiecień 2025 r.; NIE MA PŁATNOŚCI W LIPCU I W SIERPNIU). Dokładna informacja o wysokości tych opłat jak i o harmonogramie płatności będzie we wzorze umowy, który prześlemy wraz z innymi dokumentami w przypadku otrzymania wstępnej decyzji o przystąpieniu do kursu. W przypadku, gdy jest to zapis na drugi kurs/na dwa kursy – obowiązuje zniżka 10% na obydwa kursy, na pokrywający się okres kursów (w takim wypadku prześlemy szczegółowy, indywidualny harmonogram, uwzględniający wszystkie umowy oraz naliczony rabat).
 
  • jednorazowe wpisowe (w przypadku zapisu na więcej niż jeden przedmiot opłata wpisowa jest płatna za każdy kurs z osobna): 75 zł
  • opłata podstawowa:
    • 10 miesięcznych rat po 440 zł (łącznie: 4 400 zł)
 
W razie pytań, jeśli coś jest niejasne lub potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu.
 
Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia naszego kanału YouTube, gdzie można znaleźć wykłady z wybranych tematów naszych prowadzących: https://www.youtube.com/@OffCourseEDU

Zapisy do tej grupy kursowej zostały zakończone. Wkrótce rozpoczniemy zapisy do grup kursowych zaczynających zajęcia we wrześniu 2024 r.

W celu uzyskania informacji o rozpoczęciu zapisów zachęcamy do zostawienia zgłoszenia zainteresowania naszymi kursami na stronie https://offcourse.edu.pl/pytanie-o-kursy-v20230314/