Informacje dotyczące rocznego kursu online z

JĘZYKA POLSKIEGO

do Matury 2024

GRUPY ROCZNE ONLINE Z JĘZYKA POLSKIEGO

 • grupa PP8 z zajęciami w:
  • środy w godz. 19:00-20:00 (60 min.); prowadząca mgr Anna Suska-Rydz;
  • piątki w godz. 19:00-20:00 (60 min.); prowadząca mgr Anna Suska-Rydz;

pierwsze zajęcia tej grupy będą w dniu 13 września 2023 r. (środa)

MIEJSCE ODBYWANIA SIĘ ZAJĘĆ

Platforma edukacyjna Off Course.

DŁUGOŚĆ I OKRES TRWANIA KURSU

Kursy rozpoczną się w drugim tygodniu września 2023 r., a zakończą w połowie kwietnia 2024 r.
Materiał objęty kursem z języka polskiego na poziomie podstawowym będzie realizowany w trakcie:
 
 • 52 spotkania online trwających 60 min.

Dodatkowo cały rozkład kursu wraz z tematami będzie dostępny dla kursanta w dzienniku elektronicznym, do którego dostęp będziemy rozsyłać mailowo do końca września.

ZAKRES MATERIAŁU

Kurs z języka polskiego obejmuje:

 • analizowanie rodzajów zadań i kryteriów oceny wszystkich trzech części egzaminu (testu, wypracowania oraz egzaminu ustnego),
 • ćwiczenie pisania wypracowań, ze zwróceniem uwagi na argumentację, kompozycję i językowo-stylistyczny kształt wypowiedzi,
 • ćwiczenie umiejętności pisania poprawnych odpowiedzi w częściach testowych,
 • powtarzanie najważniejszych zagadnień z historii i teorii literatury,
 • naukę tworzenia konspektów wypowiedzi ustnej,
 • ćwiczenie interpretacji tekstów kultury pod kątem tematu wskazanego w poleceniu,
 • ćwiczenie wygłaszania wypowiedzi oraz prowadzenie rozmowy z zespołem przedmiotowym.
UWAGA!  Kurs nie zawiera omawiania treści lektur objętych wykazem CKE, jednak wymaga ich znajomości, aby móc pracować nad umiejętnościami z egzaminatorem podczas zajęć

MATERIAŁY DO ZAJĘĆ

Do każdych zajęć uczeń otrzyma udostępniony plik .pdf do pobrania i wydrukowania. Będą to nasze autorskie skrypty zawierające miejsce do robienia notatek, nanoszenia uwag, rysowania schematów, itp., na podstawie których prowadzimy nasz kurs. 

PRACE DOMOWE

W ramach prac domowych udostępnimy dwa duże testy (język w użyciu oraz historycznoliteracki) do rozwiązania na platformie, które następnie zostaną sprawdzone przez egzaminatora i opatrzone indywidualnym komentarzem.

MATURY PRÓBNE

Kursanci będą mieli możliwość napisania 1 matury próbnej (matury nie są obowiązkowe, ale zachęcamy do ich pisania). Termin zapisów na maturę będzie zaproponowany na zajęciach podczas trwania kursu.
 
Pisanie matur próbnych będzie odbywać się w sposób następujący:
 
 1. Uczeń wypełnia formularz zgłaszając chęć napisania matury.
 2. Można wybrać opcję pisania stacjonarnie (w naszych placówkach w Warszawie) – wtedy będzie można wybrać termin egzaminu spośród dostępnych w formularzu.
 3. Można wybrać opcję pisania wysyłkowo – wówczas należy podać w formularzu adres i paczkomat InPost, do którego wyślemy wydrukowany arkusz, który po napisaniu należy zeskanować i uploadować w odpowiednim polu w kursie, które się pojawi na czas odsyłania matur.
 4. Matury próbne będą sprawdzane i oceniane zgodnie z kryteriami jak na egzaminie maturalnym, a następnie udostępniane uczniom w ich własnych katalogach w kursie do pobrania.
 5. Omówienie arkusza odbędzie się w postaci filmu udostępnionego kursantom na platformie.

NAGRANIA PRZERABIANYCH TEMATÓW

Kursanci będą systematycznie uzyskiwać dostęp do nagrań kursu online z języka polskiego. Nagrania będą dostępne aż do samej matury i będzie można z nimi powtarzać materiał.

ODRABIANIE ZAJĘĆ

Odrabianie zajęć jest niemożliwe. W celu umożliwienia przerobienia brakującego materiału, uczniowie uzyskają dostęp do nagrań z danego tematu.

OKRES WYPOWIEDZENIA UMOWY

Ze względu na charakter zawierania umowy (tryb zdalny) przez pierwsze 14 dni od zawarcia umowy można odstąpić od umowy z dnia na dzień. Po tym czasie obowiązuje okres wypowiedzenia, który dla grupy rocznej online wynosi 30 dni.

KOSZT KURSU

Koszt kursu obejmuje jednorazowe wpisowe oraz opłatę podstawową, która domyślnie jest rozbita na 8 równych miesięcznych rat (z płatnościami w okresach wrzesień 2023 – kwiecień 2024 r.). Dokładna informacja o wysokości tych opłat jak i o harmonogramie płatności będzie we wzorze umowy, który prześlemy wraz z innymi dokumentami w przypadku otrzymania wstępnej decyzji o przystąpieniu do kursu. W przypadku, gdy jest to zapis na drugi kurs/na dwa kursy – obowiązuje zniżka 10% na obydwa kursy, na pokrywający się okres kursów (w takim wypadku prześlemy szczegółowy, indywidualny harmonogram, uwzględniający wszystkie umowy oraz naliczony rabat).
 
 • jednorazowe wpisowe (w przypadku zapisu na więcej niż jeden przedmiot opłata wpisowa jest płatna za każdy kurs z osobna): 75 zł
 • opłata podstawowa: 8 miesięcznych rat po 220 zł (łącznie: 1 760 zł)
 
W razie pytań, jeśli coś jest niejasne lub potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu.
 
Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia naszego kanału YouTube, gdzie można znaleźć wykłady z wybranych tematów naszych prowadzących: https://www.youtube.com/@OffCourseEDU

ZGŁOSZENIE ZAPISU

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
(np. grupy alternatywne)

Uwaga, przesłanie chęci zapisu nie jest równoważne z zapisem do danej grupy.

Po otrzymaniu zgłoszenia:

 • sprawdzimy aktualny stan wolnych miejsc w danej grupie i emailowo powiadomimy o dokonaniu rezerwacji miejsca na czas dopełnienia formalności zapisów lub prześlemy informację o braku miejsc
 • w przypadku dostępności miejsc prześlemy na wskazany adres email dalsze informacje dotyczące formalnego zapisu na kurs i zawarcia umowy