Informacje dotyczące rocznego kursu online z

CHEMII

do Matury 2025

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KURSIE I MODUŁACH

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KURSIE I MODUŁACH

MIEJSCE ODBYWANIA SIĘ ZAJĘĆ

Platforma edukacyjna Off Course.

DŁUGOŚĆ I OKRES TRWANIA KURSU

Kursy rozpoczną się w drugim tygodniu września 2024 r., a zakończą w połowie kwietnia 2025 r.
Materiał objęty podstawą programową z chemii będzie realizowany w trakcie:
 
 • Moduł Teoria
  • 49 zajęć online (każde po 60 min),  2 razy w tygodniu, tj. w poniedziałki i czwartki w godz. 18:40-19:40; prowadząca dr Magdalena Pakosińska-Parys,
 • Moduł Analiza zadań
  • 25 zajęć online (każde po 60 min) w soboty w godz. 09:30-10:30; prowadząca dr hab. Anna Bielenica,
  • prace domowe.

Dodatkowo cały rozkład kursu wraz z tematami będzie dostępny dla kursanta po zalogowaniu na platformę w zakładce „Plan zajęć”, do której dostęp kursant otrzyma do kilku dni po podpisaniu umowy.

ZAKRES MATERIAŁU

Kurs z chemii obejmuje całość podstawy programowej (formuła 2023) na poziomie rozszerzonym obowiązującej na maturze w 2025 r.
 
Kurs zaczynamy w zasadzie „od zera”, tj. nie zakładamy, że uczeń zdobywał wiedzę i umiejętności w szkole (choć oczywiście będzie to dużym atutem), zatem kurs będzie właściwy również dla osób, które nie realizowały rozszerzenia z chemii w szkole – choć taką osobę czeka bardzo dużo pracy samodzielnej.

MATERIAŁY DO ZAJĘĆ

Do każdych zajęć uczeń otrzyma udostępniony plik .pdf do pobrania i wydrukowania. Będzie to pakiet zadań dobranych przez naszych prowadzących, które wspólnie będą rozwiązywane podczas zajęć.
 
Nie ma potrzeby kupowania podręczników tylko do naszych kursów, nawet jeśli uczeń nie realizuje rozszerzeń w szkole, gdyż można się bardzo dobrze przygotować do egzaminu w oparciu jedynie o nasze zajęcia. Oczywiście podręczniki są dobrym źródłem szerokiej wiedzy z danego przedmiotu i są przez nas zalecane.

PRACE DOMOWE

Uczeń razem z właściwym kursem otrzymuje dostęp do „Prac domowych”, gdzie po zrealizowanym temacie będą udostępniane prace domowe do rozwiązania. Nasze prace domowe składają się z zadań maturalnych w postaci pliku .PDF do pobrania.
Po około tygodniu od udostępnienia pracy domowej na platformie uczniowie będą mieli dostęp do nagranych przez egzaminatora filmów z rozwiązaniami zadań.

MATURY PRÓBNE

Kursanci będą mieli możliwość zamówienia 3 matur próbnych z 75% zniżką w naszym sklepie. Terminy pisania matur próbnych będą ogłaszane w miarę postępu kursu. Egzaminy próbne będą obejmowały dany zakres materiału, który został przerobiony na kursie (a nie z całości materiału).
 
Matury próbne będą sprawdzane i oceniane zgodnie z kryteriami jak na egzaminie maturalnym, a następnie odsyłane kursantowi wraz z udostępnionym filmem z omówieniem i wyjaśnieniem całego arkusza przez naszych specjalistów-egzaminatorów.
 
Pisanie matur próbnych będzie odbywać się w sposób następujący:
 
 1. Uczeń zamawia arkusz w sklepie (automatycznie naliczy się zniżka 75%) do wybranego paczkomatu InPost, do którego wyślemy wydrukowany arkusz, który po napisaniu należy zeskanować i uploadować w odpowiednim polu w kursie, które się pojawi na czas odsyłania matur.
 2. Matury próbne będą sprawdzane i oceniane zgodnie z kryteriami jak na egzaminie maturalnym, a następnie udostępniane uczniom w ich własnych katalogach w kursie.
 3. Omówienie arkusza odbędzie się w postaci filmu z tłumaczeniem wszystkich zadań przez egzaminatora na platformie.

NAGRANIA PRZERABIANYCH TEMATÓW

Kursanci będą systematycznie uzyskiwać dostęp do nagrań kursu online z chemii. Nagrania będą dostępne aż do samej matury i będzie można z nimi powtarzać materiał.

ODRABIANIE ZAJĘĆ

Odrabianie zajęć jest niemożliwe. W celu umożliwienia przerobienia brakującego materiału, uczniowie uzyskają dostęp do nagrań z danego tematu.

OKRES WYPOWIEDZENIA UMOWY

Ze względu na charakter zawierania umowy (tryb zdalny) przez pierwsze 14 dni od zawarcia umowy można odstąpić od umowy z dnia na dzień. Po tym czasie obowiązuje okres wypowiedzenia, który wynosi 30 dni.

KOSZT KURSU

Koszt kursu obejmuje jednorazowe wpisowe oraz opłatę podstawową, która domyślnie jest rozbita na 8 równych miesięcznych rat (z płatnościami w okresach wrzesień 2024 – kwiecień 2025 r.). Dokładna informacja o wysokości tych opłat jak i o harmonogramie płatności będzie we wzorze umowy, który prześlemy wraz z innymi dokumentami w przypadku otrzymania wstępnej decyzji o przystąpieniu do kursu. W przypadku, gdy jest to zapis na drugi kurs/na dwa kursy – obowiązuje zniżka 10% na obydwa kursy, na pokrywający się okres kursów (w takim wypadku prześlemy szczegółowy, indywidualny harmonogram, uwzględniający wszystkie umowy oraz naliczony rabat).
 
 • jednorazowe wpisowe (w przypadku zapisu na więcej niż jeden przedmiot opłata wpisowa jest płatna za każdy kurs z osobna): 75 zł
 • opłata podstawowa za pełen kurs:
  • przy zapisie do 15 sierpnia 2024 r. włącznie – 8 miesięcznych rat po 380 zł (łącznie: 3 040 zł),
  • przy zapisie po 15 sierpnia 2024 r. – 8 miesięcznych rat po 420 zł (łącznie: 3 360 zł)
 
W razie pytań, jeśli coś jest niejasne lub potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu.
 
Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia naszego kanału YouTube, gdzie można znaleźć wykłady z wybranych tematów naszych prowadzących: https://www.youtube.com/@OffCourseEDU

FORMULARZ ZAPISU NA KURS

FORMULARZ ZAPISU NA KURS

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
(np. grupy alternatywne)

Uwaga, przesłanie chęci zapisu nie jest równoważne z zapisem do danej grupy.

Po otrzymaniu zgłoszenia:

 • sprawdzimy aktualny stan wolnych miejsc w danej grupie i emailowo powiadomimy o dokonaniu rezerwacji miejsca na czas dopełnienia formalności zapisów lub prześlemy informację o braku miejsc
 • w przypadku dostępności miejsc prześlemy na wskazany adres email dalsze informacje dotyczące formalnego zapisu na kurs i zawarcia umowy