KURSY IB

Marzec – Kwiecień 2020

INTENSYWNY KURS STREAMINGOWY ONLINE

2 wieczory w tygodniu po 60 min

16 sesji na których przerobisz cały CORE!!!
[Topics 1-6]

dodatkowo po każdej sesji na naszej platformie znajdziesz dobrane tematycznie zadania maturalne MCQ
(ze sprawdzeniem i komentarzem do popełnionych błędów!!!)

zapytaj o szczegóły i poznaj dokładną ofertę!!!

Zajęcia przygotowujące do matury IB są prowadzone przez następujących specjalistów

dr Michał Jóźwiak
Biologia

Pan Michał ukończył studia licencjackie i magisterskie na Wydziale Biologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie również uzyskał uprawnienia pedagogiczne.

Doświadczony pedagog – nauczyciel mianowany, który zarażał swoją pasją do Biologii uczniów dwóch warszawskich liceów: IX LO im. Klementyny Hoffmanowej oraz XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Doskonalił swoje umiejętności dydaktyczno-pedagogiczne ucząc w programach polskiego systemu edukacyjnego (poziom rozszerzony), a także w systemach matury międzynarodowej IB oraz w systemie matury brytyjskiej IGCE (A-levels). Prowadził także liczne kursy maturalne w Warszawie.

Po uzyskaniu tytułu doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu (obrona z wyróżnieniem "summa cum laude"), pełni funkcję adiunkta na stanowisku naukowo-dydaktycznym w Katedrze i Zakładzie Biochemii Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie prowadzi zajęcia z Biochemii na studiach polskich oraz English Division. W trakcie studiów doktorskich prowadził także zajęcia z Fizjologii człowieka na Wydziale Lekarskim. Dodatkowo w latach 2017-2020 pełnił funkcję kierownika własnego grantu przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki, w ramach którego realizował badania nad heterocyklicznymi pochodnymi kwasów tłuszczowych o potencjalnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych oraz antynowotworowych.

Pan Michał jest osobą bardzo kontaktową, która w skuteczny sposób przekazuje wiedzę swoim uczniom, przedstawiając trudne procesy biologiczne w sposób bardzo prosty i zrozumiały, dzięki czemu uczniowie zapamiętują informacje oraz konkretne przykłady. Uważa, że umiejętność wytłumaczenia jest czymś, co czyni Jego zajęcia wyjątkowymi i stara się, aby uczeń zawsze wychodził z zajęć z wiedzą i umiejętnościami.

Motto życiowe Pana Michała to „Kocham to, co robię i robię to, co kocham”. Jego drugą miłością w życiu jest muzyka. Ukończył studium organowe przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Jest autorem poradników metodyczno-dydaktycznych dla nauczycieli muzyki oraz komponuje materiały muzyczno-dydaktyczne dla dzieci.

dr Sylwia Michorowska
Chemia

Pani Sylwia ukończyła studia magisterskie na Wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Badania do pracy magisterskiej wykonała w czasie pięciomiesięcznego pobytu na Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji. Stopień doktora nauk farmaceutycznych uzyskała na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Pani Sylwia od 9 lat pracuje w jednej z warszawskich szkół międzynarodowych jako nauczyciel chemii w programie matury międzynarodowej (International Baccalaureate, IB). Podnosząc swoje kwalifikacje jako pedagog, uczestniczyła w licznych warsztatach organizowane przez IBO. Ma również doświadczenie w pracy ze studentami polsko- i anglojęzycznymi, co potwierdzają liczne opinie studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Poza realizowaniem swojej pasji, którą jest uczenie młodzieży, pani Sylwia w wolnym czasie lubi tańczyć oraz jeździć na rowerze.