Informacje dotyczące rocznego kursu stacjonarnego z

BIOLOGII

do Matury 2024

GRUPY ROCZNE STACJONARNE Z BIOLOGII

 • grupa B00 z zajęciami w czwartki, w godz. 15:00-16:00 oraz w piątki, w godz. 15:00-16:20;
  prowadząca mgr Anna Palińska; pierwsze zajęcia 21 września 2023 r.
  [wolne miejsca]
 • grupa B01 z zajęciami w czwartki, w godz. 16:15-18:45 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadzący dr Michał Jóźwiak; pierwsze zajęcia 14 września 2023 r.
  [grupa pełna]
 • grupa B02 z zajęciami we wtorki, w godz. 16:15-18:45 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadząca mgr Anna Palińska; pierwsze zajęcia 12 września 2023 r.
  [grupa pełna]
 • grupa B03 z zajęciami w soboty, w godz. 12:30-15:00 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadzący dr Michał Jóźwiak; pierwsze zajęcia 9 września 2023 r.
  [grupa pełna]
 • grupa B04 z zajęciami w czwartki, w godz. 16:15-18:45 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadząca mgr Anna Palińska; pierwsze zajęcia 14 września 2023 r.
  [grupa pełna]
 • grupa B05 z zajęciami w piątki, w godz. 16:15-18:45 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadząca dr Paulina Garbalińska; pierwsze zajęcia 15 września 2023 r.
  [grupa pełna]
 • grupa B06 z zajęciami w soboty, w godz. 9:45-12:15 (2 x 70 min. z przerwą 10 min.);
  prowadząca mgr Anna Palińska; pierwsze zajęcia 9 września 2023 r.
  [grupa pełna]

MIEJSCE ODBYWANIA SIĘ ZAJĘĆ

W przypadku wskazanych kursów stacjonarnych jest to Centrum Edukacyjne Off Course, ul. Wspólna 56 (2 piętro), 00-684 Warszawa; jak do nas dotrzeć?

DŁUGOŚĆ I OKRES TRWANIA KURSU

Kursy rozpoczną się w drugim tygodniu września 2023 r., a zakończą w połowie kwietnia 2024 r.
Materiał objęty podstawą programową z biologii będzie realizowany w trakcie:

 

 • 54 zajęć lekcyjnych – 27 spotkań 2 x 70 min z przerwą 10 min.
 • 2 niedzielnych webinariów o godzinie 15:00 (17.03.2024 oraz 24.03.2024) – każde trwające 2 x 90 min z przerwą 15 min. (prowadzonych przez dr. Michała Jóźwiaka)
 • 14 zajęć w postaci filmów na platformie.

Dodatkowo cały rozkład kursu wraz z tematami będzie dostępny dla kursanta w dzienniku elektronicznym, do którego dostęp damy na pierwszych zajęciach.

LICZEBNOŚĆ GRUP

W grupach rocznych stacjonarnych z biologii limit miejsc to 12 kursantów.

ZAKRES MATERIAŁU

Kurs z biologii obejmuje całość podstawy programowej na poziomie rozszerzonym obowiązującej na maturze w 2024 r. zarówno w formule 2023, jak i 2015 (uwaga dla osób z formuły 2015 – poza drobnymi elementami, o które poszerzona została formuła 2023, kurs absolutnie nadaje się do przygotowania do matury w formule 2015).
 
Kurs zaczynamy w zasadzie „od zera”, tj. nie zakładamy, że uczeń zdobywał wiedzę i umiejętności w szkole (choć oczywiście będzie to dużym atutem), zatem kurs będzie właściwy również dla osób, które nie realizowały rozszerzenia z biologii w szkole – choć taką osobę czeka bardzo dużo pracy samodzielnej.

MATERIAŁY DO ZAJĘĆ

Na każdych zajęciach uczeń otrzymuje wydrukowane nasze autorskie skrypty zawierające miejsce do robienia notatek, nanoszenia uwag, rysowania schematów, itp., na podstawie których prowadzimy nasz kurs. 
 
Nie ma potrzeby kupowania podręczników tylko do naszych kursów, nawet jeśli uczeń nie realizuje rozszerzeń w szkole, gdyż można się bardzo dobrze przygotować do egzaminu w oparciu jedynie o nasze materiały. Oczywiście podręczniki są dobrym źródłem szerokiej wiedzy z danego przedmiotu i są przez nas zalecane.

PRACE DOMOWE

Po omówieniu każdego tematu uczeń otrzyma wydrukowane prace domowe, które po rozwiązaniu i oddaniu będą sprawdzone przez prowadzących i w razie potrzeby omawiane na zajęciach.

MATURY PRÓBNE

Kursanci będą mieli możliwość napisania 3 matur próbnych (matury nie są obowiązkowe, ale zachęcamy do ich pisania). Terminy pisania matur próbnych będą zaproponowane w miarę postępu kursu. Egzaminy próbne będą obejmowały dany zakres materiału, który został przerobiony na kursie (a nie z całości materiału).
 
Co do zasady proponujemy pisanie matur próbnych w ustalone niedziele o godzinie 10:00; w przypadku, gdy dany termin nie będzie pasować – należy ustalić termin alternatywny z sekretariatem ucznia. Matury próbne będą sprawdzane i oceniane zgodnie z kryteriami jak na egzaminie maturalnym, a następnie omawiane w postaci dodatkowych webinariów bądź filmów na platformie.

NAGRANIA PRZERABIANYCH TEMATÓW

Kursanci będą systematycznie uzyskiwać dostęp do nagrań kursu online z biologii. Nagrania będą dostępne aż do samej matury i będzie można z nimi powtarzać materiał.

ODRABIANIE ZAJĘĆ

Odrabianie zajęć jest najczęściej niemożliwe ze względu na limity miejsc w innych grupach. W celu umożliwienia przerobienia brakującego materiału, uczniowie uzyskają dostęp do nagrań z danego tematu. Chęć odrobienia zajęć w innej grupie należy zgłosić do sekretariatu ucznia.

OKRES WYPOWIEDZENIA UMOWY

Ze względu na charakter zawierania umowy (tryb zdalny) przez pierwsze 14 dni od zawarcia umowy można odstąpić od umowy z dnia na dzień. Po tym czasie obowiązuje okres wypowiedzenia, który dla grupy rocznej stacjonarnej wynosi 15 dni.

KOSZT KURSU

Koszt kursu obejmuje jednorazowe wpisowe oraz opłatę podstawową, która domyślnie jest rozbita na 8 równych miesięcznych rat (z płatnościami w okresach wrzesień 2023 – kwiecień 2024 r.). Dokładna informacja o wysokości tych opłat jak i o harmonogramie płatności będzie we wzorze umowy, który prześlemy wraz z innymi dokumentami w przypadku otrzymania wstępnej decyzji o przystąpieniu do kursu. W przypadku, gdy jest to zapis na drugi kurs/na dwa kursy – obowiązuje zniżka 10% na obydwa kursy, na pokrywający się okres kursów (w takim wypadku prześlemy szczegółowy, indywidualny harmonogram, uwzględniający wszystkie umowy oraz naliczony rabat).
 
 • jednorazowe wpisowe (w przypadku zapisu na więcej niż jeden przedmiot opłata wpisowa jest płatna za każdy kurs z osobna): 150 zł
 • opłata podstawowa: 8 miesięcznych rat po 580 zł (łącznie: 4 640 zł)
 
W razie pytań, jeśli coś jest niejasne lub potrzebują Państwo więcej informacji – zapraszamy do kontaktu.
 
Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia naszego kanału YouTube, gdzie można znaleźć wykłady z wybranych tematów naszych prowadzących: https://www.youtube.com/@OffCourseEDU

ZGŁOSZENIE ZAPISU

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
(np. grupy alternatywne)

Uwaga, przesłanie chęci zapisu nie jest równoważne z zapisem do danej grupy.

Po otrzymaniu zgłoszenia:

 • sprawdzimy aktualny stan wolnych miejsc w danej grupie i emailowo powiadomimy o dokonaniu rezerwacji miejsca na czas dopełnienia formalności zapisów lub prześlemy informację o braku miejsc
 • w przypadku dostępności miejsc prześlemy na wskazany adres email dalsze informacje dotyczące formalnego zapisu na kurs i zawarcia umowy